Aliexpress te dropshipping nasil yapilir _ Klavuz - Web Ticaret

AliExpress kargo ne kadar sürer?

AliExpress'te kargonun nasıl çalıştığını merak ediyor musunuz? Ortalama teslim süreleri nedir ve hangi hizmetler sunulmaktadır?


O zaman doğru yere geldiniz! Tüm bu soruları cevaplayacağız.


AliExpress'te nakliye hakkında birçok olumsuz varsayım var. Bu sitede sipariş vermek çok ilginç ve birlikte son teslim tarihlerinin oldukça makul olduğunu ve hızlandırılmış teslimatlar elde etmenin yolları olduğunu göreceğiz.


Bu makalede özellikle şunları keşfedeceksiniz:

 • Nakliye yöntemleri ve teslimat süreleri.
 • Bir paket nasıl hızlı bir şekilde alınır.
 • Siparişinizi nasıl takip edebilirsiniz.
 • En sık sorulan sorular ve cevapları.

Bu makaleyi okuduktan sonra, AliExpress kargonun nasıl çalıştığı hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz. Hazırsanız hemen başlayalım!

AliExpress siparişimi almam ne kadar sürer?

Sipariş Çin'den geldiğinde ortalama 10-60 gün sürer. Avrupa'da deposu olan bir satıcıdan sipariş verirseniz, gecikme 5 ila 7 gündür.


Paket kendi ülkenizden gönderildiğinde bu sefer yaklaşık 3 gün sürer. Hangi ülkelerin bu seçeneği sunduğunu öğrenmek için aramanızı filtrelemeniz gerekir.


Bu zamanlar çeşitli nedenlerle değişebilir ve nedenini göreceğiz. Öncelikle yapmanız gereken satıcının bıraktığı ürünün açıklamasına bakmaktır. Böylece tahmini teslim tarihini öğrenebilirsiniz.

Kargo Yöntemleri:

Göndermenin birkaç yöntemi vardır, ancak özel kurye (UPS, Fedex, DHL…) ile gönderilen paketler ile diğerleri arasında fark yapılması tavsiye edilir. Özel nakliye ile gönderilen bir sipariş çok hızlı bir şekilde ulaşır ancak gümrük ücretleri uygulanabilir.


Standart nakliye (takip numarası olmadan) gelmesi yaklaşık 20-60 gün sürer.


Takip numarasına sahip sertifikalı gönderilerin varış noktasına ulaşması 10 ila 45 gün sürer.

Uygulanabilecek gümrük ücretlerine rağmen özel taşıma ile yapılan gönderiler 5 ile 10 gün arasında ulaşabilmektedir.

 • Standart nakliye (takip numarası olmadan) gelmesi yaklaşık 20-60 gün sürer.
 • Takip numarasına sahip sertifikalı gönderilerin varış noktasına ulaşması 10 ila 45 gün sürer.
 • Uygulanabilecek gümrük ücretlerine rağmen özel taşıma ile yapılan gönderiler 5 ile 10 gün arasında ulaşabilmektedir.


Aliexpress te dropshipping nasil yapilir _ Klavuz - Web Ticaret

Hedef ülke ve yılın zamanları

İlginç bir şekilde, AliExpress sitesi ürünlerini dünyadaki hemen hemen her ülkeye gönderiyor.


Posta hizmeti ülkeden ülkeye farklılık gösterdiğinden teslimat süreleri değişebilir. Paketinizi almak için maksimum süre yaklaşık 60 gündür . Az önce varış ülkesinin bu gecikmeyi etkileyebileceğini gördük, ancak yılın zamanını da hesaba katmak gerekiyor . Gerçekten de, menşe veya varış ülkesinin tatil süreleri, yüksek derecede doymuş bir posta hizmeti nedeniyle paketlerin teslimatını büyük ölçüde uzatabilir.


Dikkate alınması gereken en önemli dönem, Şubat ayının başında kutlanan ünlü Çin Yeni Yılıdır. Bu şenlikler yaklaşık iki hafta sürebilir. Bu süre zarfında teslimat süreleri genellikle uzar ve daha sonra teslimat için iki aya kadar izin verilmesi gerekir.

10 günde hızlı teslimat

Yukarıda belirtildiği gibi AliExpress, Çin'den 10 günlük teslimat seçeneği sunuyor. Daha sonra sitede arama yaptığınızda "hızlı teslimat" düğmesini bulmanız gerekir. Sonrasında , paketinizi özel ulaşımdan daha hızlı almanızı sağlayan 3 ila 10 gün arasında bir teslimattan yararlanabiliriz . Ne yazık ki, bu özellik her zaman mevcut değildir.

Alıcılar tarafından sıkça sorulan sorular:

Size en iyi şekilde yardımcı olmak için, Aliexpress' de teslimat süreleri ile ilgili en sık sorulan soruları aşağıda özetledim. Bu şekilde, muhtemelen sorununuz için ideal cevabı almış olacaksınız!

AliExpress'te "işleme" denilen şey nedir?

Ödeme düğmesine tıkladıktan ve onaylandıktan sonra satıcı siparişi hazırlayacaktır. Bu, paketlerin boyutuna, satıcının büyük satışlarına veya yılın zamanına bağlı olarak birkaç saat veya birkaç gün sürebilir .


"İşleme" denilen nedir?


AliExpress, sitedeki bir ürüne danışarak, satıcının siparişi hazırlamak için alacağı ortalama süreyi bize bildirir. Bu sürenin genellikle fazla tahmin edildiğini belirtmek önemlidir. Gerçekten de, AliExpress yaklaşık on günlük bir hazırlık bekleyebilir, ancak genel olarak konuşursak, satıcılar siparişleri üç gün içinde hazırlar ve gönderir.

Satıcının siparişinizi kargoya vermemesi durumunda , satın alma sırasında kullandığınız ödeme yöntemiyle siparişinizin tam parasını açıkça alabilirsiniz.

AliExpress'teki siparişimin durumunu nasıl bilebilirim?

Ödeme düğmesine tıkladıktan ve onaylandıktan sonra satıcı siparişi hazırlayacaktır. Bu, paketlerin boyutuna, satıcının büyük satışlarına veya yılın zamanına bağlı olarak birkaç saat veya birkaç gün sürebilir .


"İşleme" denilen nedir?


AliExpress, sitedeki bir ürüne danışarak, satıcının siparişi hazırlamak için alacağı ortalama süreyi bize bildirir. Bu sürenin genellikle fazla tahmin edildiğini belirtmek önemlidir. Gerçekten de, AliExpress yaklaşık on günlük bir hazırlık bekleyebilir, ancak genel olarak konuşursak, satıcılar siparişleri üç gün içinde hazırlar ve gönderir.

Satıcının siparişinizi kargoya vermemesi durumunda , satın alma sırasında kullandığınız ödeme yöntemiyle siparişinizin tam parasını açıkça alabilirsiniz.

AliExpress'teki siparişimin son durumunu nasıl bilebilirim?

Bir siparişin durumunu kontrol etmek ve paketini bulmak çok kolaydır. Satıcı, siparişinizi hazırlamayı bitirdikten sonra, paketin gönderildiğini bildirecektir .


Tek yapmanız gereken siparişlerinizin geçmişini içeren sayfayı açmak ve ilginizi çekeni bulmak. Ardından, paketi bulmak için satıcı tarafından belirtilen takip numarasını kopyalamanız gerekir. Aşağıdaki bağlantı ile kolayca yapabilirsiniz:


https://parcelsapp.com/tr


Takip numarası yoksa , siparişinizin durumu hakkında daha fazla bilgi edinmek için satıcıyla iletişime geçmekten çekinmeyin.

Siparişimin kargo süresinin bu kadar çok gün sürmesi normal mi?

Siparişin durumu değişmiyor ve bloke görünüyor olabilir. Her zaman sabırlı olun ve takip numaranızı dikkatlice kontrol edin. Paketinizi etkili bir şekilde bulmak için yukarıda belirtilen bağlantıyı kullanmaktan çekinmeyin. Bazen veriler güncellenmez , ancak endişelenmeyin, siparişiniz iyi ve gerçekten hedefine doğru yoldadır.


Süre size anormal derecede uzun geliyorsa, daha fazla bilgi almak için sizi satıcıyla iletişime geçmeye davet ediyoruz.

Aynı gün AliExpress'te birden fazla sipariş verildi, birlikte mi gelecekler?

Genel olarak, farklı satıcılardan ürün satın aldığınızda, her paket ayrı ayrı gönderilir. Bazen kombine nakliye için bir seçenek olduğunu da belirtmekte fayda var .


Bu avantajlıdır çünkü sadece bir teslimatı takip etmeniz gerekecek ve öncelikli yapısı sayesinde varış noktasına çok daha hızlı ulaşacaktır.


Aliexpress te dropshipping nasil yapilir _ Klavuz - Web Ticaret

AliExpress siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Bir siparişin iptalinin yalnızca satıcı paketinizi henüz göndermediğinde mümkün olduğunu bilmelisiniz. Bu talebi, ödeme doğrulanırken , satın alma işlemini takip eden ilk dakikalar veya saatler içinde yapmanız gerekir. Ödeme doğrulandıysa ve paket kargoya verildiyse, olası bir iptal için satıcının kabulünün alınması zorunludur.

Siparişim "kapalı" görünüyor, ne yapmalıyım?

Sipariş durumunuzun "kapalı" olarak görülmesinin birkaç nedeni olabilir. Bunun nedenleri şunlar olabilir;


- Sizin tarafınızdan yapılan geç ödeme olabilir,

- Satıcı ürün eksikliğinden sonra siparişi kendisi iptal etti,

- Aynı kuponu iki kez kullandınız...


Bir satıcının bir ülkeye gönderi yapıp yapamayacağını nasıl bilebilirim ?

Bu satış platformu, paketlerini dünyanın hemen hemen tüm ülkelerine gönderme avantajına sahiptir. Yapılması gereken en basit hareket, sitenin sağ üst köşesinde bulunduğunuz ülkenin yanı sıra dil ve para birimini seçmektir . Bu sayede sadece evinize teslim edilebilecek ürünleri filtreleyecek ve göreceksiniz.


Her ülkenin kendi gümrük düzenlemeleri olduğunu ve satın almadan önce bu formaliteleri kontrol etmenin en iyisi olduğunu hatırlamak akıllıca olacaktır.


Aliexpress te dropshipping nasil yapilir _ Klavuz - Web Ticaret

AliExpress siparişleri eve geliyor mu?

AliExpress'te bir satın alma yaptığınızda, satıcıya teslimat adresini verirsiniz. Siparişinizi bir AliExpress teslim alma noktasında vermediğiniz sürece paketinizi her zaman evde alacaksınız .


Teslimatçı geldiğinde evde değilseniz, evde kimseleriniz varsa biri sizin için imzalayabilir.


Teslimat görevlisi geldiğinde kimse yoksa , kargo görevlisi sizi en yakın postaneden paketinizi almaya davet eden bir teslimat bildirimi bırakacaktır.

Siparişim AliExpress tarafından teslim edildiğinde bilgilendirilecek miyim?

AliExpress, sipariş durumu değişikliklerini bize bildirmez. Herhangi bir teslimat tarihi verilmemekte olup, siparişinizin güncel durumunu sorgulamak size kalmıştır. Özellikle yukarıda belirtilen bağlantıyı kullanabilirsiniz.


Ve unutmayın, öğenizde bir arıza olursa, her zaman Aliexpress'den para iadesi talep edebilirsiniz .

E-ticaret konusunda tutkulu musunuz? En iyisi ol!

Umarım bu makaleyi faydalı ve eksiksiz bulmuşsunuzdur, artık bu sitenin sunduğu teslimatlar hakkında bilmeniz gereken her şeyi biliyorsunuz. Artık AliExpress'te ilk siparişinizi vermek için tüm araçlara sahipsiniz . Bu satış sitesi hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Sizi bu konuyla ilgili diğer makalelere başvurmaya davet ediyorum.


E -ticaret yeni tutkunuz ise veya sadece işinizi geliştirmek için tavsiye almak istiyorsanız, bir Koçluk seansı öneririm. Ekiplerimiz size tavsiyelerde bulunmaktan ve sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyacaktır. İsteklerinize en iyi şekilde yanıt verebilmemiz için yorum alanından bize mesaj bırakmaktan çekinmeyin .


Aliexpress ile Dropship Nasıl Yapılır?

AliExpress güvenilir mi ?

ANKET
Dropshipping'i nasıl keşfettiniz?

WEB TİCARET

“Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar,

senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar.”

Güncel kalın