WEB-TICARET-HAKAN-OCAK

Adım Hakan, Fransa'da yaşıyorum ve 2010'dan beri dijital pazarlamanın içindeyim ve bu benim tutkum. Bir Amazon satıcısı olarak başladım ve ardından shopify dropshipping, her gün öğreniyorum ve bilgilerimi aktarmayı ve deneyimlerimi paylaşmayı seviyorum.


Okulda öğrendiklerimi kullanıyor muyum? Eğitimimin belki %10'u diyebilirim. Öte yandan, nasıl öğreneceğimi öğrenmemi sağladı ve bir girişimci olarak başarılı olmanın anahtarıdır. Bir girişimci her zaman eğitmeli, öğrenmeye devam etmeli, eğitim kurslarını, seminerleri takip etmeli, kitap okumalı vb. Ayrıca harekete geçmek için dikkatli olun! Her seferinde daha çılgın, gizli ve büyülü bir eğitime erişeceklerine inanarak eğitime devam eden birçok insan görüyorum. Bir sır yok, sadece başarı potansiyeline erişmenin farklı yollarına sahibiz. Ne olursa olsun, durmaksızın öğrenmeli, çalışmalı, test etmeli, verilerinizi analiz etmeli ve sonuçlarınızı optimize etmeyi başarmalı ve bu doğrultuda devam etmelisiniz.


Girişimcilerin dünyayı değiştirecek güce sahip olduklarına, ancak büyük bir kısmının girişimciliğe yanlış nedenlerle girdiğine inanıyorum: güzel bir arabaya, bir villaya, bir yüzme havuzuna sahip olmak, fare yarışından çıkmak ve başkalarını teslim etmek. Amacım tüm bunları başarabilecek ama hayatında karşılaşacağı tüm insanlar gibi müşterilerine de saygı duyacak girişimciler yetiştirmektir. Ayaklarını havuza sokarak “Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye nasıl yardımcı olacağım” diyen etik girişimciler. ". Bu sadece benim bakış açım, ille de en iyisi ya da en kötüsü değil, hatta bunu söyleyerek "pitbull zihniyeti eksikliği" ile suçlanabilirim ama unutmayalım. Suçlayanlar benim yaptıklarımın %1'ini, hatta öğrencilerimin katacağı iyiliğin %1'ini bile başaramayacaklardır. Zihniyet orada, ama çevremde olumlu bir etkisi var.


Ben bir rüya satıcısı değilim. İnişler, çıkışlar yaşadım, iflasın eşiğine geldim ve internetten yaşayarak kendime önemli gelirler sağladım. Başarılı olmak için bir ürünle Facebook veya Google Adwords'te basit bir reklam yayınlamak yeterli değildir. Tabii ki, bu diyagramı birkaç yıl önce üretebilirdiniz… Ama şimdi satışta başarılı olmak çok daha fazla zaman alıyor ve size nasıl gerçek bir pazarlama stratejisti olunacağını öğreteceğim! Etik değerleri savunmak için mücadele eden bir insan girişimciyim. Paramı harika arabalara değil, daha çok sevdiklerimin hayatlarını iyileştiren ve sevdiklerime özen gösteren somut eylemlere ve yatırımlara harcıyorum. Lüks bir ortamda doğmadım. Ben de senin gibiyim, bir zamanlar hayalleri olan ve hayallerini gerçekleştirmek için ilerleyen biriyim.


Tabii ki başarmak için öfkem var ama motivasyonum çok daha güçlü. Ben bir pedagoji aşığıyım, girişimcilerin dünyayı değiştirebilecek insanlar olduğuna inanıyorum. İşte bu yüzden değişime susamış olanları, dünyayı değiştirmek için pazarlama konusundaki bilgimi ancak insani bir şekilde aktarmaları için eğitiyorum. Daha iyi bir dünya için savaşacak girişimciler yetiştiriyorum. Saygılı ve dünyayı ileriye taşımak için hareket ederken mükemmel bir iş adamı olabilirsiniz.


İletişim : iletisim@web-ticaret.com ve hknock1979@gmail.com

web-ticaret-hakan-ocak-kimdir ?

WEB TİCARET

“Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar,

senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar.”

Güncel kalın